Main Menu
User Menu

Pěší prapor II/2 [1939-1940]

2nd Infantry Battalion / Peší prápor II/2

     
Název:
Name:
Pěší prapor II/2
Originální název:
Original Name:
Peší prápor II/2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1939-01.10.1940 Pěší pluk 2
Dislokace:
Deployed:
09.05.1939-28.08.1939 Sabinov, kasárny /
28.08.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště
01.10.1939-01.10.1940 Sabinov, kasárny /

Velitel:
Commander:
09.05.1939-01.10.1940, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.05.1939-01.10.1940 Pěší rota 4/2
09.05.1939-01.10.1940 Pěší rota 5/2
09.05.1939-01.10.1940 Pěší rota 6/2

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Oľga".
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-II-2-1939-1940-t180056#528483Verze : 1
MOD