Main Menu
User Menu

Nišihara, Hašisaburó

Hachisaburo Nishihara / 西原八三郎

     
Příjmení:
Surname:
Nišihara
Jméno:
Given Name:
Hašisaburó
Jméno v originále:
Original Name:
西原八三郎 / にしはら・はちさぶろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Ehime /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Nagasaki
velitel: 2. telegrafní pluk
velitel: 4. ženijní sbor
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Nisihara-Hasisaburo-t180033#528451Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nišihara
Jméno:
Given Name:
Hašisaburó
Jméno v originále:
Original Name:
西原八三郎 / にしはら・はちさぶろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1909-27.05.1911 Vojenská akadémia
07.12.1920-29.11.1923 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.12.1911 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.08.1935 plukovník
15.07.1938 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:

15.03.1935-02.08.1937 pridelený k štábu Armádnych fortifikácii
02.08.1937-15.07.1938 velitel 2. telegrafného pluku
15.07.1938-09.03.1939 velitel pevnosoti Nagasaki
22.03.1939-DD.MM.RRRR Reserva
25.03.1942-10.06.1943 velitel 4. ženijného zboru
10.06.1943-DD.MM.RRRR pridelený k Východnému vojenskému veleniu
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Nisihara-Hasisaburo-t180033#528452Verze : 0
MOD