Main Menu
User Menu

Nišimura, Tošijoši

Toshiyoshi Nishimura / 西村利温

     
Příjmení:
Surname:
Nišimura
Jméno:
Given Name:
Tošijoši
Jméno v originále:
Original Name:
西村利温 / にしむら・としよし
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR Tokio /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Nagasaki
velitel: 3. telegrafní prapor
náčelník štábu: Západní obranná armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
náčelník štábu: 5. divize
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Nisimura-Tosijosi-t180026#528431Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nišimura
Jméno:
Given Name:
Tošijoši
Jméno v originále:
Original Name:
西村利温 / にしむら・としよし
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.12.1908-28.05.1910 Vojenská akadémia
10.12.1917-22.11.1920 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.12.1910 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
20.12.1933 plukovník
01.11.1937 generálmajor
01.08.1940 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:

20.12.1933-07.03.1936 velitel 3. telegrafného praporu
07.03.1936-01.11.1937 náčelník štábu 5. divízie
01.11.1937-15.07.1938 velitel pevnosti Nagasaki
15.07.1938-09.03.1940 náčelník štábu Západnej obrannej armády
09.03.1940-01.08.1940 pridelený k 16. divízii
31.08.1940-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Nisimura-Tosijosi-t180026#528450Verze : 0
MOD