Main Menu
User Menu

Přímorská armáda [1941-1941] - 1. formování

Maritime Army - 1st forming

Prímorská armáda - 1. formovanie

Приморская армия - I. формирование

     
Název:
Name:
Přímorská armáda - 1. formování
Originální název:
Original Name:
Приморская армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Přímořská skupina vojsk
Datum zániku:
Disbanded:
19.08.1941
Nástupce:
Successor:
Samostatná prímorská armáda - 1. formovanie
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.07.1941-19.08.1941 Južný front
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
18.07.1941-26.07.1941 Čibisov, Nikandr Jevlampijevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
26.07.1941-19.08.1941 Safonov, Georgij Pavlovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
19.07.1941-10.08.1941 Vorobjov, Vasilij Frolovič (Geněral-major / Генерал-майор)
10.08.1941-19.08.1941 Šišenin, Gavriil Danilovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
19.07.1941-20.08.1941 Vzdušné síly Přímorské armády - 1. formování
DD.MM.1941-DD.MM.1941 Oděský obranný prostor
31.01.1942-30.06.1942 109. střelecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.1942 Sevastopolský obranný prostor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Primorska-armada-1941-1941-1-formovani-t179845#527979Verze : 0
MOD