Main Menu
User Menu

Vojenská správa [1939-1945]

Military Administration / Vojenská správa

     
Název:
Name:
Vojenská správa
Originální název:
Original Name:
Vojenská správa
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.03.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
14.03.1939-DD.MM.1945 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
14.03.1939-DD.MM.1945 Bratislava, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.08.1942-01.01.1943 Pekník, Karol (dočasne poverený velením) (Podplukovník)
01.01.1943-01.01.1943 Turanec, Jozef (Generál II. triedy)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Igor Baka: Vznik a výstavba slovenskej armády (marec 1939 - október 1940)
URL : https://www.valka.cz/Vojenska-sprava-1939-1945-t179809#527910Verze : 2
MOD