Main Menu
User Menu

19. protiletadlová dělostřelecká divize [1942-1943]

19th Anti-Aircraft Artillery Division / 19. Flak-Division

     
Název:
Name:
19. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
19. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Protiletadlová dělostřelecká brigáda VII
Datum zániku:
Disbanded:
13.05.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.08.1942-13.05.1943 Letecká armáda 2
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
06.08.1942-21.12.1942 Burchard, Heinrich ( )
21.12.1942-13.05.1943 Frantz, Gotthard ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/19fladiv.htm
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/19-protiletadlova-delostrelecka-divize-1942-1943-t1798#425830Verze : 0
MOD