Main Menu
User Menu

Dělostřelecké učiliště [1945-1962]

Artillery School

     
Název:
Name:
Dělostřelecké učiliště
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecké učiliště
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké učiliště
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1962
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-15.08.1950 3. oddělení (školské) hlavního štábu
15.08.1950-01.10.1951 Školské oddělení
01.10.1951-01.09.1962 Správa vojenského školství
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-01.10.1947 Olomouc, kasárny /
01.10.1947-01.09.1962 Hranice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.06.1945-19.02.1947 Klesnil, Bedřich (Plukovník)
19.02.1947-DD.08.1949 Klesnil, Bedřich (Brigádní generál)
DD.08.1949-01.12.1949 Boček, Alois (Plukovník)
01.12.1949-DD.09.1950 Boček, Alois (Brigádní generál)
DD.04.1951-DD.10.1953 Bernas, Jan (Brigádní generál)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://vojenskaakademiehranice.ic.cz/povalce.html
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-uciliste-1945-1962-t179556#527308Verze : 1
MOD