Main Menu
User Menu

82. střelecká divize [1942-1945]

82nd Rifle Division / 82-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
82. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
82-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
64. námořní střelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
29.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.05.1942-01.12.1942 20. armáda
01.12.1942-01.03.1943 29. armáda
01.03.1943-01.04.1943 20. armáda
01.04.1943-01.09.1943 31. armáda
01.09.1943-01.12.1943 71. střelecký sbor
01.12.1943-01.01.1944 105. střelecký sbor
01.01.1944-01.03.1944 19. střelecký sbor
01.03.1944-01.04.1944 95. střelecký sbor
01.04.1944-01.08.1944 46. střelecký sbor
01.08.1944-01.03.1945 80. střelecký sbor
01.03.1945-DD.05.1945 129. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
12.06.1942-30.09.1944 Pisarev, Ivan Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
05.10.1944-12.02.1945 Dudorov, Timofej Dmitrijevič (Polkovnik / Полковник)
13.02.1945-04.05.1945 Poljakov, Pjotr Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
05.05.1945-09.05.1945 Dudorov, Timofej Dmitrijevič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/ae9ASJ
URL : https://www.valka.cz/82-strelecka-divize-1942-1945-t179142#525913Verze : 0
MOD