Main Menu
User Menu

60. střelecká divize [1941-1945]

60th Rifle Division / 60-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
60. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
60-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
1. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1941-01.11.1941 33. armáda
01.11.1941-01.02.1942 49. armáda
01.02.1942-01.03.1942 Brjanský front
01.03.1942-01.05.1942 3. armáda
01.05.1942-01.07.1942 61. armáda
01.07.1942-01.03.1943 3. armáda
01.03.1943-01.04.1943 2. tanková armáda
01.04.1943-01.07.1943 65. armáda
01.07.1943-01.10.1943 27. střelecký sbor
01.10.1943-01.12.1943 18. střelecký sbor
01.12.1943-01.03.1944 27. střelecký sbor
01.03.1944-01.08.1944 125. střelecký sbor
01.08.1944-01.09.1944 47. armáda
01.09.1944-01.10.1944 77. střelecký sbor
01.10.1944-DD.05.1945 125. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
16.10.1941-13.11.1941 Kalinin, Vasilij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
14.11.1941-07.11.1942 Zašibalov, Michail Arsentěvič (Polkovnik / Полковник)
08.11.1942-27.08.1943 Krjalo, Ignatij Vikentěvič (Geněral-major / Генерал-майор)
29.08.1943-25.03.1944 Bogojavlenskij, Alexandr Viktorovič (Polkovnik / Полковник)
29.03.1944-14.03.1945 Černov, Viktor Georgijevič (Geněral-major / Генерал-майор)
15.03.1945-09.05.1945 Ivanov, Georgij Stěpanovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rkka.ru/handbook/reg/60sd41.htm
https://bryanskfront.mybb.ru/viewtopic.php?id=1369
https://goo.gl/69frW5
URL : https://www.valka.cz/60-strelecka-divize-1941-1945-t179125#525880Verze : 0
MOD