Main Menu
User Menu

41. střelecká divize [1942-1945]

41st Rifle Division / 41-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
41. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
41-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1942
Předchůdce:
Predecessor:
118. střelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
29.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.12.1942-DD.05.1945 61. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
10.10.1942-14.03.1943 Petuchov, Ivan Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
15.03.1943-01.03.1944 Surčenko, Andrej Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
10.03.1944-10.05.1944 Bondarenko, Daniil Semenovič (Polkovnik / Полковник)
11.05.1944-09.05.1945 Čerňak, Stěpan Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://samsv.narod.ru/Div/Sd/sd041/main3.html
https://goo.gl/j5hXVK
URL : https://www.valka.cz/41-strelecka-divize-1942-1945-t179076#525781Verze : 0
MOD