Main Menu
User Menu

38. armáda [1957-1968]

38th Army / 38-я армия

     
Název:
Name:
38. armáda
Originální název:
Original Name:
38-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.07.1957
Předchůdce:
Predecessor:
3. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
16.10.1968
Nástupce:
Successor:
Střední skupina vojsk / 38. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.07.1957-DD.MM.1958 Jižní skupina vojsk
DD.MM.1958-DD.08.1968 Přikarpatský vojenský okruh
DD.08.1968-16.10.1968 Přikarpatský front
Dislokace:
Deployed:
22.07.1957-DD.MM.1958 Szekesfehérvár, ? /
DD.MM.1958-DD.08.1968 Ivano-Frankivsk, ? /
DD.08.1968-16.10.1968 Milovice, kasárny /

Velitel:
Commander:
22.07.1957-21.05.1959 Laščenko, Pjotr Nikolajevič (generálporučík)
21.05.1959-11.03.1961 Ševčenko, Alexandr Josifovič (generálmajor tankového vojska)
11.03.1961-02.03.1963 Uchov, Vladimir Dmitrijevič (generálporučík tankového vojska
02.03.1963-13.07.1966 Štykov, Nikolaj Grigorjevič (generálmajor)
13.07.1966-23.02.1967 Majorov, Alexandr Michajlovič (generálmajor)
23.02.1967-16.10.1968 Majorov, Alexandr Michajlovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1958-DD.MM.1960 28. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
22.07.1957-16.10.1968 VÚ
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
URL : https://www.valka.cz/38-armada-1957-1968-t178457#524747Verze : 0
MOD