Main Menu
User Menu

1. armáda [1957-1967]

1st Army / 1-я армия

     
Název:
Name:
1. armáda
Originální název:
Original Name:
1-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.06.1957
Předchůdce:
Predecessor:
Samostatná mechanizovaná armáda
Datum zániku:
Disbanded:
05.10.1967
Nástupce:
Successor:
1. gardová armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.06.1957-DD.07.1958 Ministerstvo obrany
DD.07.1958-05.10.1967 Kyjevský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
04.06.1957-DD.07.1958 Bukurešť, kasárny /
DD.07.1958-05.10.1967 Černigov, kasárny /

Velitel:
Commander:
04.06.1957-17.04.1958 Getman, Andrej Lavrenťjevič (armádní generál)
17.04.1958-23.05.1960 Archipov, Vasilij Sergejevič (generálporučík)
23.05.1960-06.05.1961 Rodimcev, Alexandr Iljič (generálporučík)
06.05.1961-18.03.1966 Rodimcev, Alexandr Iljič (generálplukovník)
18.03.1966-05.10.1967 Batalov, Grigorij Michajlovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. i dr.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/1-armada-1957-1967-t178388#569261Verze : 1
MOD