Main Menu
User Menu

Šibau, Saičiró

Saichiro Shibau / 芝生佐市郎

     
Příjmení:
Surname:
Šibau
Jméno:
Given Name:
Saičiró
Jméno v originále:
Original Name:
芝生佐市郎 / しばう・さいちろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
09.05.1873 ?, prefektura Tokušima /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.08.1943 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 12. divize
velitel: Pevnost zálivu Jinhae
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Sibau-Saiciro-t178038#523953Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šibau
Jméno:
Given Name:
Saičiró
Jméno v originále:
Original Name:
芝生佐市郎 / しばう・さいちろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-01.01.1895 vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-25.12.1897 Vojenská delostrelecká technická škola
13.12.1899-28.11.1902 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
22.05.1895 podporučík
25.10.1897 poručík
12.11.1900 kapitán
01.03.1905 major
30.11.1910 podplukovník
25.05.1915 plukovník
25.07.1919 generálmajor
04.02.1924 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1915-25.07.1916 Velitel : Geografická sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
25.07.1916-25.07.1919 Velitel : 11. sekce (spojení) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
25.07.1919-23.02.1920 Velitel : Pevnost zálivu Jinhae

Ručně vyplněné položky:
22.05.1895-DD.MM.RRRR Ženijný prapor Imperiálnej gardy
25.11.1898-DD.MM.RRRR Študentský zbor Vojenskej akadémie
06.12.1902-DD.MM.RRRR Ženijný prapor Imperiálnej gardy
18.11.1903-18.05.1904 pridelený k Ministerstvu vojny
18.05.1904-08.09.1904 náčelník sekcie ? Ministertsva vojny
08.09.1904-28.01.1905 pridelený k Imperiálnemu hlavnému velitelstvu
28.01.1905-23.10.1907 štáb 2. divízie Imperiálnej gardy
23.10.1907-13.11.1907 pridelený k 12. divízii
13.11.1907-DD.MM.RRRR náčelník štábu 12. divízie
30.11.1910-22.01.1912 velitel 5. ženijného praporu
22.01.1912-DD.MM.RRRR inštruktor, Vojenská delostrelecká technická škola
31.01.1912-DD.MM.RRRR inštruktor, Námorné vojnové kolégium
25.05.1915-25.07.1916 náčelník Geografická sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
25.05.1916-25.07.1919 náčelník 11. sekce (spojení) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
25.07.1919-23.02.1920 velitel pevnosti zálivu Jinhae
23.02.1920-28.10.1928 pridelený k preprave Vladivostockých Expedičných sil
28.10.1928-02.11.1922 náčeleník prepravy Vladivostockých Expedičných sil
02.11.1922-24.11.1922 pridelený k 1. divízii
24.11.1922-04.02.1924 pridelený k 8. divízii
04.02.1924-DD.MM.RRRR rezerva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

07.11.1915

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

07.11.1915

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

01.11.1920

Řád Zlatého luňáka 2. třídy
Order of Golden Kite 2nd Class
功二級金鵄勲章 / こうにきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/芝生佐市郎
URL : https://www.valka.cz/Sibau-Saiciro-t178038#523980Verze : 3
MOD