Main Menu
User Menu

II. skupina Stíhací eskadry 51 [1939-1945]

2nd Group of the 51st Fighter Wing

II. Gruppe des Jagdgeschwaders 51 (II./JG 51)

     
Název:
Name:
II. skupina Stíhací eskadry 51
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Jagdgeschwaders 51
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.10.1939-25.11.1939 ?
25.11.1939-12.04.1945 Stíhací eskadra 51
Dislokace:
Deployed:
16.10.1939-28.10.1939 Fürstenfeldbruck, Fliegerhorst Fürstenfeldbruck /
28.10.1939-01.01.1940 Eutingen, ?
01.01.1940-09.02.1940 Friedrichshafen, ?
09.02.1940-28.05.1940 Böblingen, ?
28.05.1940-01.06.1940 Emptinne, ?
01.06.1940-09.06.1940 Vitry-en-Artois, Fliegerhorst Vitry-En-Artois /
09.06.1940-17.06.1940 Abbeville, Fliegerhorst Abbeville-Drucat /
17.06.1940-22.06.1940 Buc, Fliegerhorst Buc /
22.06.1940-07.08.1940 Desvres, ?
07.08.1940-30.08.1940 Marquise-West, ?
30.08.1940-25.09.1940 Schortens, Fliegerhorst Jever /
25.09.1940-01.10.1940 Vadum, Fliegerhorst Aalborg West /
01.10.1940-04.10.1940 Stade, Fliegerhorst Stade /
04.10.1940-05.10.1940 Vlissingen, ?
05.10.1940-07.12.1940 Fort-Mardyck, ?
07.12.1940-08.12.1940 Kolín nad Rýnem, ?
08.12.1940-14.02.1941 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen /
14.02.1941-10.06.1941 Fort-Mardyck, ?
10.06.1941-DD.06.1941 Krefeld, Fliegerhorst Krefeld /
DD.06.1941-01.07.1941 Siedlce, ?
01.07.1941-DD.07.1941 Stara Bychow, ?
DD.07.1941-05.08.1941 Smolensk, ?
05.08.1941-18.09.1941 Šatalovo, Flugplatz Schatalowka West /
18.09.1941-DD.10.1941 Konotop, Flugplatz Konotop /
DD.10.1941-DD.10.1941 Jermolino, ?
DD.10.1941-DD.11.1941 Orel, ?
DD.11.1941-30.11.1941 Brjansk, Fliegerhorst Bryansk /
30.11.1941-15.12.1941 Kaluga, ?
15.12.1941-DD.01.1942 Tschaikowka, ?
DD.01.1942-DD.08.1942 Brjansk, Fliegerhorst Bryansk /
DD.08.1942-07.10.1942 Dugino, Feldflugplatz Dugino /
07.10.1942-DD.11.1942 Južnyj, Fliegerhorst Jesau /
DD.11.1942-08.11.1942 Wiener Neustadt, ?
08.11.1942-14.11.1942 Trapani, Aeroporto di Trapani /
14.11.1942-25.11.1942 Bizerta, Fliegerhorst Bizerta /
25.11.1942-DD.12.1942 Tunis, Flugplatz Tunis - El Aouina /
DD.12.1942-04.01.1943 Cebalat, Fliegerhorst La Sebala /
04.01.1943-11.02.1943 Gabes, Flugplatz Gabes (?) /
11.02.1943-DD.02.1943 Trapani, Aeroporto di Trapani /
DD.02.1943-08.04.1943 La Smala des Souassis, ?
08.04.1943-19.04.1943 Menzel-Temime, Fliegerhorst Menzel-Temime /
19.04.1943-DD.05.1943 Santo Pietro, Feldflugplatz San Pietro /
DD.05.1943-10.07.1943 Casa Zeppera, ?
10.07.1943-13.07.1943 Trapani, Aeroporto di Trapani /
13.07.1943-DD.07.1943 San Vito dei Normanni, Flugplatz San Vito dei Normanni /
DD.07.1943-18.08.1943 Treviso, Fliegerhorst Treviso(?)
18.08.1943-DD.12.1943 Neubiberg, Fliegerhorst Unterbiberg /
DD.12.1943-DD.01.1944 Udine, ?
DD.01.1944-DD.03.1944 Tuscania, ?
DD.03.1944-04.04.1944 Nisch, ?
04.04.1944-06.04.1944 Bělehrad, Fliegerhorst Belgrad-Semlin /
06.04.1944-17.04.1944 Targsorul, ?
17.04.1944-23.05.1944 Nisch, ?
23.05.1944-27.05.1944 Zirkle, ?
27.05.1944-31.05.1944 Nisch, ?
31.05.1944-14.06.1944 Radomir, ?
14.06.1944-26.06.1944 Sofie-Wrasdebna
26.06.1944-31.08.1944 Pernik/Sofie, ?
31.08.1944-03.09.1944 Franzfeld, ?
03.09.1944-10.09.1944 Budak, ?
10.09.1944-20.09.1944 Piskolt, ?
20.09.1944-DD.10.1944 Berveni, ?
DD.10.1944-01.11.1944 Abram, Landeplatz Felsoe-Abrany /
01.11.1944-DD.01.1945 Imely, ?
DD.01.1945-DD.02.1945 Szentkirályszabadja, Fliegerhorst Veszprém /
DD.02.1945-DD.03.1945 Raab, ?
DD.03.1945-12.04.1945 Fels am Wagram, Einsatzhafen Wagram /

Velitel:
Commander:
01.11.1939-02.02.1940 Burgaller, Ernst Günther (Major)
03.02.1940-20.02.1941 Matthes, Günther (Hauptmann)
20.02.1941-11.07.1941 Fözö, Josef (Hauptmann)
DD.09.1941-06.06.1943 Grasser, Hartmann (Hauptmann)
06.06.1943-23.12.1944 Rammelt, Karl (Major)
24.12.1944-12.04.1945 Schultz, Otto (Oberleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.11.1942-30.11.1942 3. letka Stíhací eskadry 1

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg51.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-51-1939-1945-t177975#524460Verze : 4
MOD
II. Gruppe:


Zformována 16.10.39 v Fürstenfeldbruck :


Stab II./JG51 nový (1.11.39)
4./JG51 ze 2./JG71
5./JG51 ze Reservestaffel/JG71
6./JG51 z částí od 4. a 5./JG51 (5.11.39)


26.11.42 6./JG51 se stala Stabsstaffel/JG51, a nová 6./JG51 byla zformována ze 3./JG1.
11./JG26 byla přičleněna v ten stejný den.


15.8.44 II./JG51 reorganizována:


5./JG51 nezměněna
6./JG51 nezměněna
7./JG51 ze staré 4./JG51


čtvrtá staffel, 8./JG51, ze začala formovat 3.45, ale celá Gruppe byla zrušena 12.4.45.
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-51-1939-1945-t177975#1627Verze : 1
MOD