Main Menu
User Menu

III. skupina Stíhací eskadry 4 [1944-1945]

3rd Group of the 4th Fighter Wing / III. Gruppe des Jagdgeschwaders 4 (III./JG 4)

     
Název:
Name:
III. skupina Stíhací eskadry 4
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Jagdgeschwaders 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Těžké stíhací eskadry 1
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.07.1944-08.05.1945 Stíhací eskadra 4
Dislokace:
Deployed:
12.07.1944-11.08.1944 Rotenburg (Wümme), Einsatzhafen Rotenburg/Wümme /
11.08.1944-31.08.1944 Hoya, ?
31.08.1944-17.09.1944 Luckau, Einsatzhafen Alteno /
17.09.1944-04.10.1944 Bad Lippspringe, Einsatzhafen Lippspringe /
04.10.1944-20.11.1944 Luckau, Einsatzhafen Alteno /
20.11.1944-21.11.1944 Erfurt-Bindersleben, ?
21.11.1944-26.11.1944 Esperstedt, ?
26.11.1944-26.12.1944 Biblis, ?
26.12.1944-23.01.1945 Griesheim, Fliegerhorst Darmstadt-Griesheim /
23.01.1945-14.02.1945 Drewitz, ?
14.02.1945-02.04.1945 Jüterbog, Fliegerhorst Jüterbog-Damm /
02.04.1945-12.04.1945 Löbnitz, ?
12.04.1945-19.04.1945 Mark Zwuschen, ?
19.04.1945-30.04.1945 Rechlin-Roggethin, ?
30.04.1945-02.05.1945 Parchim-Redlin, ?
02.05.1945-08.05.1945 Leck, Fliegerhorst Leck /

Velitel:
Commander:
12.07.1944-08.01.1945 Eberle, Friedrich (Hauptmann)
09.01.1945-08.05.1945 Strasen, Gerhard (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg4.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Stihaci-eskadry-4-1944-1945-t177908#524565Verze : 0
MOD
III. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Hptm Friedrich Eberle, 12.7.44 - 8.1.45
Hptm Gerhard Strasen, 9.1.45 - 8.5.45


Zformována 12.7.44 v Rotenburg ze III./ZG1:


Stab III./JG4 ze Stab III./ZG1
9./JG4 ze 7./ZG1
10./JG4 ze 8./ZG1
11./JG4 ze 9./ZG1
12./JG4 ze Ergänzungsstaffel/ZG1 (21.7.44)


Základny:


12.7.44 - 11.8.44 Rotenburg Bf 109G
11.8.44 - 31.8.44 Hoya Bf 109G
31.8.44 - 17.9.44 Alteno 1. JD Bf 109G
17.9.44 - 4.10.44 Bad Lippspringe 3. JD Bf 109G/K
4.10.44 - 20.11.44 Alteno Bf 109G/K
20.11.44 - 21.11.44 Erfurt-Bindersleben Bf 109G/K
21.11.44 - 26.11.44 Esperstedt Bf 109G/K
26.11.44 - 26.12.44 Biblis Bf 109G/K
26.12.44 - 23.1.45 Darmstadt-Griesheim Bf 109G/K
23.1.45 - 14.2.45 Drewitz 3. Flieger-Division Bf 109G/K
14.2.45 - 2.4.45 Jüterbog-Damm 3. Flieger-Division Bf 109G/K
2.4.45 - 12.4.45 Löbnitz Bf 109G/K
12.4.45 - 19.4.45 Mark Zwuschen Bf 109G/K
19.4.45 - 30.4.45 Rechlin-Roggethin Bf 109G/K
30.4.45 - 2.5.45 Parchim-Redlin Bf 109G/K
2.5.45 - 8.5.45 Leck 2. JD Bf 109G/K
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Stihaci-eskadry-4-1944-1945-t177908#1535Verze : 0
MOD