Main Menu
User Menu

II. skupina Stíhací eskadry 3 [1940-1944]

2nd Group of the 3rd Fighter Wing / II. Gruppe des Jagdgeschwaders 3 (II./JG 3)

     
Název:
Name:
II. skupina Stíhací eskadry 3
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Jagdgeschwaders 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.11.1944
Nástupce:
Successor:
I. skupina Stíhací eskadry 7
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1940-25.11.1944 Stíhací eskadra 3
Dislokace:
Deployed:
01.02.1940-19.05.1940 Zerbst, ?
19.05.1940-23.05.1940 Philippeville, ?
23.05.1940-24.05.1940 Cambrai, ?
24.05.1940-04.06.1940 Montecouvez-Süd, ?
04.06.1940-13.06.1940 Candas, Flugplatz Valheureux /
13.06.1940-17.06.1940 Doudeville, ?
17.06.1940-18.06.1940 Escorpain, ?
18.06.1940-23.06.1940 Le Mans, Fliegerhorst Le Mans /
23.06.1940-07.08.1940 Brombos, ?
07.08.1940-23.09.1940 Wierre-au-Bois, ?
23.09.1940-19.02.1941 Saint-Omer, Flugplatz Arques /
20.02.1941-04.05.1941 Griesheim, Fliegerhorst Darmstadt-Griesheim /
04.05.1941-08.06.1941 Monchy-Breton, ?
09.06.1941-18.06.1941 Breslau-Gandau, ?
18.06.1941-26.06.1941 Hostynne, ?
26.06.1941-05.07.1941 Wlodzimierz, ?
05.07.1941-10.07.1941 Dubno, ?
10.07.1941-20.07.1941 Miropol, ?
20.07.1941-23.07.1941 Berditschew, ?
23.07.1940-07.08.1941 Bila Cerkva, Fliegerhorst Belaja Zerkow /
07.08.1941-17.08.1941 Signajewka, ?
17.08.1941-20.08.1941 Kirowograd-Nord, ?
20.08.1941-01.09.1941 Stschastliwaja, ?
01.09.1941-15.09.1941 Mironowka, ?
15.09.1941-01.10.1941 Krementschug, ?
01.10.1941-13.10.1941 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
16.10.1941-DD.11.1941 Tschaplinka, ?
DD.11.1941-09.01.1942 Wiesbaden, Fliegerhorst Wiesbaden /
10.01.1942-24.01.1942 Bari, Aeroporto di Bari /
19.01.1942-22.02.1942 Sciacca, ?
22.02.1942-26.04.1942 Santo Pietro, Feldflugplatz San Pietro /
27.04.1942-18.05.1942 Plzeň, Fliegerhorst Pilsen /
19.05.1942-24.06.1942 Čuhujiv, Fliegerhorst Tschugujew /
24.06.1942-04.07.1942 Ščigry, Feldflugplatz Schtschigry /
04.07.1942-10.07.1942 Gortschetnoje, ?
10.07.1942-15.07.1942 Marijewka, ?
15.07.1942-21.07.1942 Millerovo, Fliegerhorst Millerowo /
21.07.1942-27.07.1942 Nowy Cholan, ?
27.07.1942-10.08.1942 Frolow, ?
11.08.1942-23.08.1942 Tuzov, Feldflugplatz Tusow /
24.08.1942-12.09.1942 Neuhausen, Fliegerhorst Neuhausen /
12.09.1942-27.09.1942 Dedjurewo, ?
27.09.1942-DD.11.1942 Solcy, Einsatzhafen Solzy /
DD.11.1942-09.12.1942 Smolensk, Fliegerhorst Smolensk-Nord /
12.12.1942-23.12.1942 Morozovsk, Fliegerhorst Morosowskaja /
23.12.1942-03.01.1943 Morozovsk, Morosowskaja-Süd, ?
03.01.1943-05.01.1943 Tacinskaja, Fliegerhorst Tazinskaja /
05.01.1943-DD.01.1943 Šachty, Einsatzhafen Schachty /
DD.01.1943-06.02.1943 Rowenkie, ?
06.02.1943-05.04.1943 Makejewka, ?
05.04.1943-DD.04.1943 Kerč, Fliegerhorst Kertsch /
DD.04.1943-01.05.1943 Anapa, Fliegerhorst Anapa /
02.05.1943-07.05.1943 Rogan, Fliegerhorst Charkow-Rogan /
07.05.1943-16.05.1943 Anapa, Fliegerhorst Anapa /
16.05.1943-04.07.1943 Warwarowka, ?
04.07.1943-11.08.1943 Rogan, Fliegerhorst Charkow-Rogan /
12.08.1943-12.09.1943 Uetersen, Fliegerhorst Uetersen /
12.09.1943-13.12.1943 Amsterdam-Schiphol, ?
14.12.1943-25.12.1943 Volkel, Fliegerhorst Volkel /
25.12.1943-26.02.1944 Rotenburg (Wümme), Einsatzhafen Rotenburg/Wümme /
26.02.1944-01.03.1944 Ludwigslust, Fliegerhorst Ludwigslust /
01.03.1944-07.06.1944 Gardelegen, ?
07.06.1944-17.06.1944 Miserey, Fliegerhorst Evreux /
17.06.1944-25.06.1944 Miserey, Fliegerhorst Evreux-Fauville /
25.06.1944-29.06.1944 Guyancourt, ?
30.06.1944-10.08.1944 Nogent-le-Roi, ?
10.08.1942-22.08.1944 Bisseuil, Fliegerhorst Athis /
DD.08.1944-10.10.1944 Ziegenhain, ?
10.10.1944-25.11.1944 Königsberg, ?

Velitel:
Commander:
01.02.1940-30.09.1940 Selle, Erich von (Hauptmann)
01.10.1940-23.11.1940 Woitke, Erich (Hauptmann)
24.11.1940-26.06.1941 Keller, Lothar (Hauptmann)
27.06.1941-20.11.1941 Gollob, Gordon Max (Hauptmann)
21.11.1941-14.04.1942 Krahl, Karl Heinz (Hauptmann)
15.04.1942-03.11.1943 Brändle, Kurt Werner (Major)
03.11.1943-DD.11.1943 Sennemann, Heinrich (Hauptmann)
DD.11.1943-04.12.1943 Lemke, Wilhelm (Hauptmann)
04.12.1943-DD.01.1944 Sennemann, Heinrich (Hauptmann)
DD.02.1944-30.03.1944 Rohwer, Detlev (Hauptmann)
30.03.1944-22.04.1944 Sennemann, Heinrich (Hauptmann)
22.04.1944-24.04.1944 Kapherr, Hermann Freiherr von (Hauptmann)
24.04.1944-01.05.1944 Münster, Leopold (Leutnant)
01.05.1944-25.06.1944 Frielinghaus, Gustav (Hauptmann)
25.06.1944-DD.07.1944 Bob, Hans Ekkehard (Hauptmann)
DD.07.1944-25.11.1944 Kutscha, Herbert (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1940-15.08.1944 4. letka Stíhací eskadry 3
01.02.1940-25.11.1944 5. letka Stíhací eskadry 3
01.02.1940-07.04.1942 6. letka Stíhací eskadry 3
01.02.1940-25.11.1944 Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 3
26.04.1942-25.11.1944 6. letka Stíhací eskadry 3
15.08.1944-25.11.1944 7. letka Stíhací eskadry 3
15.08.1944-25.11.1944 8. letka Stíhací eskadry 3

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg3.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-3-1940-1944-t177893#524572Verze : 3
MOD
Diskuse
II. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Hptm Erich von Selle, 1.2.40 - 30.9.40
Hptm Erich Woitke, 1.10.40 - 23.11.40
Hptm Lothar Keller, 24.11.40 - 26.6.41
Hptm Gordon Gollob, 27.6.41 - 20.11.41
Hptm Karl-Heinz Krahl, 21.11.41 - 14.4.42
Maj Kurt Brändle, 15.4.42 - 3.11.43
Hptm Heinrich Sannemann, 3.11.43 - 11.43
Hptm Wilhelm Lemke, 11.43 - 4.12.43
Hptm Heinrich Sannemann, 4.12.43 - 1.44
Hptm Detlev Rohwer, 2.44 - 30.3.44
Hptm Heinrich Sannemann, 30.3.44 - 22.4.44
Hptm Hermann Freiherr Kap-herr, 22.4.44 - 24.4.44
Lt Leopold Münster, 24.4.44 - 1.5.44
Hptm Gustav Frielinghaus, 1.5.44 - 25.6.44
Hptm Hans-Ekkehard Bob, 25.6.44 - 7.44
Hptm Herbert Kutscha, 7.44 - 25.11.44
Hptm Gerhard Baeker, 25.11.44 - 8.5.45


Zformována 1.2.40 v Zerbst :


Stab II./JG3 nový
4./JG3 nová
5./JG3 nová
6./JG3 nová


15.8.44 se rozšířila na 4 staffeln:


5./JG3 nezměněno
6./JG3 nezměněno
7./JG3 ze staré 4./JG3
8./JG3 ze 4./JG52


25.11.44 II./JG3 byla přejmenována na I./JG7:


Stab II./JG3 se stal Stab I./JG7
5./JG3 se stala 1./JG7
6./JG3 byla zrušena
7./JG3 se stala 2./JG7
8./JG3 se stala 3./JG7


znovu zformována 25.11.44 v Alperstedt z II./JG7 :


Stab II./JG3 ze Stab II./JG7
5./JG3 ze 5./JG7
6./JG3 ze 6./JG7
7./JG3 ze 7./JG7
8./JG3 ze 8./JG7


Základny:


1.2.40 - 19.5.40 Zerbst Bf 109E
19.5.40 - 23.5.40 Philippeville Bf 109E
23.5.40 - 24.5.40 Cambrai Bf 109E
24.5.40 - 4.6.40 Montecouvez-Süd Bf 109E
4.6.40 - 13.6.40 Valheureux Bf 109E
13.6.40 - 17.6.40 Doudeville Bf 109E
17.6.40 - 18.6.40 Escorpain Bf 109E
18.6.40 - 23.6.40 Le Mans Bf 109E
23.6.40 - 7.8.40 Brombos Bf 109E
7.8.40 - 23.9.40 Wierre-au-Bois Bf 109E
23.9.40 - 19.2.41 Saint-Omer, Flugplatz Saint-Omer-Arques / Bf 109E
20.2.41 - 4.5.41 Darmstadt-Griesheim Bf 109E
4.5.41 - 8.6.41 Monchy-Breton Bf 109E
9.6.41 - 18.6.41 Breslau-Gandau Bf 109E/F
18.6.41 - 26.6.41 Hostynne Bf 109F
26.6.41 - 5.7.41 Wlodzimierz Bf 109F
5.7.41 - 10.7.41 Dubno Bf 109F
10.7.41 - 20.7.41 Miropol Bf 109F
20.7.41 - 23.7.41 Berditschew Bf 109F
23.7.40 - 7.8.41 Bjelaja Zerkow Bf 109F
7.8.41 - 17.8.41 Signajewka Bf 109F
17.8.41 - 20.8.41 Kirowograd-Nord Bf 109F
20.8.41 - 1.9.41 Stschastliwaja Bf 109F
1.9.41 - 15.9.41 Mironowka Bf 109F
15.9.41 - 1.10.41 Krementschug Bf 109F
1.10.41 - 13.10.41 Sechtschinskaja Bf 109F
16.10.41 - 11.41 Tschaplinka Bf 109F
11.41 - 9.1.42 Wiesbaden-Erbenheim Bf 109F
10.1.42 - 24.1.42 Bari Bf 109F
19.1.42 - 22.2.42 Sciacca Bf 109F
22.2.42 - 26.4.42 San Pietro Bf 109F
27.4.42 - 18.5.42 Pilsen Bf 109F
19.5.42 - 24.6.42 Tschugujew Bf 109F
24.6.42 - 4.7.42 Schtschigry Bf 109F
4.7.42 - 10.7.42 Gortschetnoje Bf 109F
10.7.42 - 15.7.42 Marijewka Bf 109F
15.7.42 - 21.7.42 Millerowo Bf 109F
21.7.42 - 27.7.42 Nowy Cholan Bf 109F
27.7.42 - 10.8.42 Frolow Bf 109F
11.8.42 - 23.8.42 Tusow Bf 109F
24.8.42 - 12.9.42 Königsberg-Neuhausen Bf 109F/G
12.9.42 - 27.9.42 Dedjurewo Bf 109G
27.9.42 - 11.42 Solzy Bf 109G
11.42 - 9.12.42 Smolensk Bf 109G
12.12.42 - 23.12.42 Morosowskaja Bf 109G
23.12.42 - 3.1.43 Morosowskaja-Süd Bf 109G
3.1.43 - 5.1.43 Tazinskaja Bf 109G
5.1.43 - 1.43 Schachty Bf 109G
1.43 - 6.2.43 Rowenkie Bf 109G
6.2.43 - 5.4.43 Makejewka Bf 109G
5.4.43 - 4.43 Kertsch Bf 109G
4.43 - 1.5.43 Anapa Bf 109G
2.5.43 - 7.5.43 Charkow-Roganj Bf 109G
7.5.43 - 16.5.43 Anapa Bf 109G
16.5.43 - 4.7.43 Warwarowka Bf 109G
4.7.43 - 11.8.43 Charkow-Roganj Bf 109G
12.8.43 - 12.9.43 Uetersen, Fliegerhorst Uetersen / Bf 109G
12.9.43 - 13.12.43 Amsterdam-Schiphol Bf 109G
14.12.43 - 25.12.43 Volkel Bf 109G
25.12.43 - 26.2.44 Rotenburg Bf 109G
26.2.44 - 1.3.44 Ludwigslust Bf 109G
1.3.44 - 7.6.44 Gardelegen Bf 109G
7.6.44 - 17.6.44 Evreux Bf 109G
17.6.44 - 25.6.44 Evreuz-Fauville Bf 109G
25.6.44 - 29.6.44 Guyancourt Bf 109G
30.6.44 - 10.8.44 Nogent-le-Roi Bf 109G
10.8.42 - 22.8.44 Athis, Fliegerhorst Athis / Bf 109G
8.44 - 10.10.44 Ziegenhain Bf 109G
10.10.44 - 20.2.45 Alperstedt Bf 109G/K
20.2.45 - 30.4.45 Garz Bf 109G/K
30.4.45 - 3.5.45 Püttnitz Bf 109G/K
3.5.45 - 8.5.45 Leck Bf 109G/K
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-3-1940-1944-t177893#1527Verze : 0
MOD