Main Menu
User Menu

3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [1936-1945]

3rd Section (Fortresses) of the 1st Bureau Imperial Army General Staff Office / 第一局帝国陸軍参謀事務所の第三節(要塞)

     
Název:
Name:
3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
第一局帝国陸軍参謀事務所の第三節(要塞)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.06.1936
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.06.1936-DD.MM.1945 1. kancelář (operace) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.06.1936-DD.MM.1945 Tokyo, Army Ministry /
Přednosta / náčelník:
Chief:
19.12.1908-30.11.1910 Yanome, Magoichi (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
30.11.1910-28.09.1912 Yanome, Magoichi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
28.09.1912-18.08.1916 Hoshino, Shozaburo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
18.08.1916-06.08.1917 Hotta, Shoichi (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
06.08.1917-21.02.1920 Hotta, Shoichi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
21.02.1920-20.07.1921 Kanajama, Hisamatsu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
20.07.1921-06.08.1923 Kaneko, Takashi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
06.08.1923-02.03.1926 Matsuda, Tsuneta (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
02.03.1926-28.07.1926 Kawamura, Kyōsuke (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
28.07.1926-10.08.1928 Kawamura, Kyōsuke (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.08.1928-01.08.1931 Taniguchi, Motojiro (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1931-05.03.1934 Hiroshi, Ōshima (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
05.03.1934-11.10.1935 Nishimura, Takuma (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
11.10.1935-01.11.1937 Iseki, Mitsuru (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.11.1937-09.03.1939 Yoshida, Gonpachi (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
09.03.1939-27.12.1939 Yoshida, Gonpachi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
27.12.1939-01.03.1941 Nanba, Satoshi (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
01.03.1941-25.08.1941 Yoshitake, Yasumasa (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
25.08.1941-11.03.1943 Yoshitake, Yasumasa (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
11.03.1943-15.10.1943 Nakayama, Yasuhito (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Amami Ohshima
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Chichi Jima
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost zálivu Eiko
DD.MM.RRRR-DD.07.1942 Pevnost zálivu Jinhae
DD.07.1942-DD.MM.1945 Pevnost Busan
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Funauke
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Keelung
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Hoyo
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Iki
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Takao
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Maizuru
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Nagasaki
DD.MM.1941-10.04.1945 Pevnost Nakagusuku
DD.09.1940-DD.10.1940 Pevnost Horomushiro
DD.10.1940-DD.MM.1945 Severokurilská pevnost
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Pescadores
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Port Arthur
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Rajin
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Yeosu
DD.08.1941-DD.MM.1945 Pevnost Soya
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Shimonoseki
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pevnost Tokyjského zálivu
25.06.1903-DD.05.1927 Pevnost Hakodate
DD.05.1927-DD.09.1945 Pevnost Tsugaru
09.08.1920-DD.MM.RRRR Pevnost Tsushima
DD.MM.RRRR-01.08.1936 Pevnost Sasebo
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Pevnost Yura
DD.04.1900-01.05.1903 Pevnost Wu
01.05.1903-01.08.1926 Pevnost zálivu Hiroshima
DD.MM.1905-DD.MM.1945 Pevnost zálivu Yongxing
DD.02.1902-DD.12.1924 Pevnost Geiyo
Poznámka:
Note:
známa aj ako sekcia Obrany
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
https://sakurataro.org/db/参謀本部防衛課
URL : https://www.valka.cz/3-sekce-pevnosti-1-kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-1936-1945-t177855#523579Verze : 30
MOD