219. tanková brigáda [1942-1945]

219th Tank Brigade / 219-я танковая бригада

     
Název:
Name:
219. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
219-я танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.09.1942-DD.05.1945 1. mechanizovaný sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
30.08.1942-01.12.1942 Davydov, Jakov Alexejevič (Podpolkovnik / Подполковник)
02.12.1942-10.11.1943 Chilobok, Spiridon Timofejevič (Podpolkovnik / Подполковник)
10.11.1943-13.07.1944 Chljupin, Michail Grigorjevič (Polkovnik / Полковник)
03.08.1944-26.12.1944 Makarov, Vasilij Stěpanovič (Polkovnik / Полковник)
26.12.1944-DD.09.1945 Vajnrub, Jevsej Grigorjevič (Podpolkovnik / Подполковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.08.1942-01.09.1942 Sizonov, (Major / Mайор)
01.09.1942-DD.01.1943 Dubrovin, Vasilij Stěpanovič (Polkovnik / Полковник)
DD.01.1943-07.12.1943 Aksenov, Illarion Mitrofanovič (Podpolkovnik / Подполковник)
07.12.1943-08.09.1944 Potěchin, Michail Ivanovič (Major / Mайор)
08.09.1944-DD.09.1945 Kurganskij, Michail Alexandrovič (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/tbr219.html
URL : https://www.valka.cz/219-tankova-brigada-1942-1945-t177800#523440Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!