Main Menu
User Menu

111. tanková brigáda [1942-1945]

111th Tank Brigade / 111-я танковая бригада

     
Název:
Name:
111. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
111-я танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.07.1942-10.06.1945 25. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.03.1942-29.09.1942 Korol, Fjodor Petrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.09.1942-15.10.1944 Granovskij, Isaak Naumovič (Polkovnik / Полковник)
16.10.1944-11.05.1945 Mironěnko, Ivan Lukič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.03.1942-19.07.1943 Jung, Alexandr Michailovič (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.07.1943-DD.12.1943 Lygin, Nikolaj Nikolajevič (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.12.1943-DD.10.1944 Mironěnko, Ivan Lukič (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.10.1944-DD.05.1945 Moisejev, Petr Filippovič (Major / Mайор)
DD.05.1945-DD.07.1945 Jesykov, Alexandr Matvejevič (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/tbr111.html
URL : https://www.valka.cz/111-tankova-brigada-1942-1945-t177785#523400Verze : 0
MOD