Main Menu
User Menu

73. střelecký sbor [1943-RRRR]

73rd Rifle Corps / 73-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
73. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
73-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.07.1943-DD.MM.RRRR 52. armáda
Dislokace:
Deployed:
20.07.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-DD.05.1945 středoevropské válčiště
DD.05.1945-DD.MM.RRRR ?, ?
Velitel:
Commander:
20.07.1943-25.09.1943 Batickij, Pavel Fjodorovič (Polkovnik / Полковник)
26.09.1943-24.04.1944 Batickij, Pavel Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
25.04.1944-11.05.1945 Martirosjan, Sarkis Sogomonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
DD.06.1948-DD.09.1948 Batickij, Pavel Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.09.1948-DD.MM.1952 Vasiljev, Vasilij Jefimovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1943-01.06.1944 254. střelecká divize
25.08.1943-01.10.1943 136. střelecká divize
DD.05.1944-DD.08.1944 50. střelecká divize
01.11.1944-01.04.1945 254. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/ndAPF1
https://goo.gl/xhW7t3
https://goo.gl/WbzLRM
https://goo.gl/fXpDgZ
https://goo.gl/zIhG0W
https://goo.gl/B02JAt
https://goo.gl/kOKSd4
https://goo.gl/7e90jv
https://goo.gl/l6kHdP
URL : https://www.valka.cz/73-strelecky-sbor-1943-RRRR-t177741#523265Verze : 0
MOD