Main Menu
User Menu

48. střelecký sbor [1943-1945]

48th Rifle Corps / 48-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
48. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
48-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1943-DD.MM.1944 53. armáda
DD.MM.1944-DD.05.1945 52. armáda
Dislokace:
Deployed:
25.06.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-DD.05.1945 středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
25.06.1943-28.04.1945 Rogoznyj, Zinovij Zacharovič (Geněral-major / Генерал-майор)
04.05.1945-11.05.1945 Grečkin, Alexej Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.12.1943-19.03.1944 14. gardová střelecká divize
12.01.1944-27.02.1944 1. gardová výsadková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/PAzf15
https://goo.gl/o2jgEy
https://goo.gl/WbzLRM
URL : https://www.valka.cz/48-strelecky-sbor-1943-1945-t177740#523264Verze : 0
MOD