Main Menu
User Menu

102. střelecký sbor [1944-1945]

102nd Rifle Corps / 102-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
102. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
102-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
11.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1944-DD.MM.1944 1. ukrajinský front
DD.MM.1944-11.05.1945 13. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
12.01.1944-22.05.1944 Kornějev, Timofej Gavrilovič (Geněral-major / Генерал-майор)
23.05.1944-19.04.1945 Puzikov, Ivan Michailovič (Geněral-major / Генерал-майор)
20.04.1945-11.05.1945 Puzikov, Ivan Michailovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1944-01.10.1944 136. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/IpqFVm
https://goo.gl/zaZzM0
https://goo.gl/zIhG0W
https://goo.gl/pv2plR
https://goo.gl/Nb8vEM
URL : https://www.valka.cz/102-strelecky-sbor-1944-1945-t177739#523263Verze : 0
MOD