Main Menu
User Menu

27. střelecký sbor [1943-1945]

27th Rifle Corps / 27-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
27. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
27-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
11.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.06.1943-DD.MM.1943 ?
01.10.1943-31.01.1944 65. armáda
01.01.1944-11.05.1945 13. armáda
Dislokace:
Deployed:
25.06.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-11.05.1945 středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
25.06.1943-11.05.1945 Čerokmanov, Filipp Michailovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1943-01.10.1943 60. střelecká divize
01.11.1943-01.02.1944 354. střelecká divize
01.12.1943-01.03.1944 60. střelecká divize
DD.01.1944-DD.07.1946 121. gardová střelecká divize
01.04.1944-01.08.1944 162. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/shv2Qh
https://goo.gl/ByXSgm
https://goo.gl/pv2plR
https://goo.gl/9gvCKG
https://goo.gl/3zHiwr
https://goo.gl/zaZzM0
URL : https://www.valka.cz/27-strelecky-sbor-1943-1945-t177738#523262Verze : 0
MOD