Main Menu
User Menu

32. střelecký sbor [1943-1956]

32nd Rifle Corps / 32-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
32. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
32-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1956
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.05.1943-28.02.1944 3. gardová armáda
01.03.1944-31.03.1944 6. armáda
01.04.1944-31.05.1944 46. armáda
01.06.1944-DD.MM.RRRR 5th Shock Army
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.05.1943-09.05.1945 Žerebin, Dmitrij Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.09.1955-DD.02.1956 Leščinin, Vasilij Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1943-DD.MM.1945 416. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/w4HdFx
https://goo.gl/o6C16s
https://goo.gl/FOuNWK
https://goo.gl/CBNxsa
URL : https://www.valka.cz/32-strelecky-sbor-1943-1956-t177729#523253Verze : 1
MOD