Main Menu
User Menu

9. střelecký sbor [1942-1945]

9th Rifle Corps / 9-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
9. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
9-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.10.1942-DD.MM.RRRR 28. armáda
DD.MM.RRRR-09.11.1943 44. armáda
DD.MM.1943-DD.MM.1945 5. úderná armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.02.1943-20.04.1943 Zubkov, Michail Konstantinovič (Polkovnik / Полковник)
21.04.1943-17.06.1943 Zubkov, Michail Konstantinovič (Geněral-major / Генерал-майор)
05.07.1943-19.04.1945 Roslyj, Ivan Pavlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
20.04.1945-DD.07.1945 Roslyj, Ivan Pavlovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1943-DD.07.1945 301. střelecká divize
DD.11.1943-DD.12.1943 61. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/yzCS41
https://goo.gl/gy6sYc
https://goo.gl/K06jJg
https://militera.lib.ru/h/sb_vi_6/04.html
URL : https://www.valka.cz/9-strelecky-sbor-1942-1945-t177728#523252Verze : 1
MOD