Main Menu
User Menu

15. motostřelecká brigáda [1942-1944]

15th Motor Rifle Brigade / 15-я мотострелковая бригада

     
Název:
Name:
15. motostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
15-я мотострелковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.11.1944
Nástupce:
Successor:
34. gardová motostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1942-30.06.1942 ?
01.07.1942-30.11.1944 16. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1942-DD.MM.1944 Východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
15.05.1942-10.07.1942 Prisjažnjuk, J.Z (Podpolkovnik / Подполковник)
10.07.1942-19.05.1943 Lomako, I.S. (Major / Mайор)
19.05.1943-19.06.1944 Akimočkin, P.M. (Polkovnik / Полковник)
19.06.1944-12.12.1944 Stukov, I.A. (Polkovnik / Полковник)
12.12.1944-20.12.1944 Ochman, N.P. (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.05.1942-27.08.1942 Kutejnikov, (Major / Mайор)
27.08.1942-DD.10.1942 Filippov, (Major / Mайор)
DD.10.1942-DD.07.1943 Žukov, N.V. (Major / Mайор)
09.07.1943-15.11.1943 Ischakov, S.S. (Major / Mайор)
11.12.1943-16.02.1944 Tereščenko, K.M. (Major / Mайор)
DD.02.1944-20.12.1944 Skrebcov, K.P. (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1944-DD.MM.RRRR Vapnjarská
Vyznamenání:
Decorations:
08.04.1944 Řád rudého praporu
09.08.1944 Řád Suvorova, 2.třída
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://tankfront.ru
URL : https://www.valka.cz/15-motostrelecka-brigada-1942-1944-t177631#522972Verze : 0