Main Menu
User Menu

91. tanková brigáda [1942-1945]

91st Tank Brigade / 91-я танковая бригада

     
Název:
Name:
91. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
91-я танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.06.1942-05.07.1942 28. armáda
18.09.1942-21.09.1942 4. tanková armáda
21.09.1942-18.10.1942 24. armáda
18.10.1942-01.11.1942 66. armáda
05.11.1942-26.05.1943 65. armáda
26.05.1943-04.01.1945 3. gardová tanková armáda
04.01.1945-DD.05.1945 9. mechanizovaný sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.03.1942-05.06.1944 Jakubovskij, Ivan Ignatěvič (Polkovnik / Полковник)
06.06.1944-10.06.1945 Tutuškin, Viktor Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.03.1942-DD.03.1944 Jefimov, Timofej Grigorjevič (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.03.1944-03.11.1944 Sugrobov, Alexandr Pavlovič (Podpolkovnik / Подполковник)
05.11.1944-10.06.1945 Ševčenko, Pjotr Alexandrovič (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/tbr091.html
URL : https://www.valka.cz/91-tankova-brigada-1942-1945-t177599#522881Verze : 0
MOD