Main Menu
User Menu

2. sekce (organizace a mobilizace) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [RRRR-1945]

2nd Section (Organization and Mobilization) of the 1st Bureau Imperial Army General Staff Office / 第二節(組織·動員)第一局帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
2. sekce (organizace a mobilizace) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
第二節(組織·動員)第一局帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1945
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 1. kancelář (operace) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Tokyo, Ministerstvo armády /
Přednosta / náčelník:
Chief:

21.12.1908-24.02.1913 Kojima, Sojiro (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
24.02.1913-22.08.1913 ?
22.08.1913-31.03.1916 Morioka, Morishige (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
31.03.1916-10.04.1916 neobsadené, vacant
10.04.1916-06.08.1917 Isomura, Toshi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
06.08.1917-01.11.1918 Hikita, Kensaku (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.11.1918-25.07.1919 Hayashi, Yasakichi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
25.07.1919-10.08.1920 Akai, Harumi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.08.1920-03.06.1921 Abe, Nobuyuki (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
03.06.1921-28.06.1921 Ninomiya, Harushige (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
28.06.1921-17.03.1923 Ninomiya, Harushige (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
17.03.1923-06.08.1923 Furushō, Motō (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
06.08.1923-01.05.1925 Furushō, Motō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.05.1925-01.12.1926 Koiso, Kuniaki (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.12.1926-10.08.1928 Umezu, Yoshijirō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.08.1928-13.06.1929 Iwahashi, Jirō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
13.06.1929-01.08.1929 neobsadené, vacant
01.08.1939-01.08.1931 Yamawaki, Masataka (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1931-18.03.1933 Tōjō, Hideki (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
18.03.1933-01.08.1933 nebsadené, vacant
01.08.1933-01.08.1934 Hashimoto, Gun (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1934-19.06.1936 Shimizu, Noritsune (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
19.06.1936-30.10.1937 ?
30.10.1937-09.03.1939 Ayabe, Kitsuy (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
09.03.1939-01.08.1940 Nasu, Yoshio (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1940-26.09.1941 Nakayama, Moto (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
26.09.1941-01.08.1942 Miyama, Yozo (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
01.08.1942-05.06.1944 Miyama, Yozo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
05.06.1944-21.06.1944 neobsadené, vacant
21.06.1944-24.04.1945 Hayashi, Saburō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
24.04.1945-DD.09.1945 Okikatsu, Arao (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Organizace
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Organizace letectva
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Mobilizace
DD.MM.1937-DD.09.1945 Materiály
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
sakurataro.org
URL : https://www.valka.cz/2-sekce-organizace-a-mobilizace-1-kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-RRRR-1945-t177588#522862Verze : 21
MOD