Main Menu
User Menu

1. sekce (výcvik) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [RRRR-1945]

1st Section (Training) of the 1st Bureau Imperial Army General Staff Office / 第一節(研修)第一局帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
1. sekce (výcvik) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
第一節(研修)第一局帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1945
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 1. kancelář (operace) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Tokyo, Ministerstvo Armády /
Přednosta / náčelník:
Chief:
10.08.1920-15.08.1922 Mahiko, Hattori (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
15.08.1922-15.12.1924 Toyama, Toyozo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
15.12.1924-01.05.1925 ?
01.05.1925-01.04.1927 Heisuke, Yanagawa (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.04.1927-06.05.1927 neobsadené, vacant
06.05.1927-10.08.1928 Imai, Kiyoshi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
10.08.1928-14.08.1929 Manzo, Fujioka (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
14.08.1929-29.08.1929 neobsadené, vacant
29.08.1929-06.03.1930 Tani, Hisao (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
06.03.1930-07.12.1932 Kuwaki, Takaakira (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
07.12.1932-01.08.1934 Naosaburo, Okabe (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1934-02.12.1935 Obata, Hideyoshi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
02.12.1935-28.03.1936 Ide, Nobutoki (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
28.03.1936-02.08.1937 Sumita, Raishirō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.03.1944 ?
01.03.1944-04.06.1945 Yasumasa, Yoshitake (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
https://sakurataro.org/db/参謀本部演習課
URL : https://www.valka.cz/1-sekce-vycvik-1-kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-RRRR-1945-t177572#522844Verze : 12
MOD