Main Menu
User Menu

Endó, Saburó

Saburo Endo / 遠藤三郎

     
Příjmení:
Surname:
Endó
Jméno:
Given Name:
Saburó
Jméno v originále:
Original Name:
遠藤三郎 / えんどう・さぶろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
02.01.1893 ?, prefektura Jamagata /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
11.10.1984 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 3. letecká brigáda
velitel: 5. pluk těžkého polního dělostřelectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
www.generals.dk
https://pwencycl.kgbudge.com/E/n/Endo_Saburo.htm
URL CZ: https://www.valka.cz/Endo-Saburo-t177514#522728Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Saburo-Endo-36960-34276-19977-37070-t177514#522728Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Endó
Jméno:
Given Name:
Saburó
Jméno v originále:
Original Name:
遠藤三郎 / えんどう・さぶろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
28.05.1914-DD.MM.RRRR vojenská akadémia
26.11.1917-DD.MM.RRRR Vojenská vyššia delostrelecká technická škola
01.12.1919-29.11.1922 Vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1914 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
16.03.1929 Major
01.08.1933 podplukovník
02.08.1937 plukovník
01.08.1939 generálmajor
01.12.1942 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1937-05.07.1939 Velitel : Odbor vzdělávání 1. sekce kanceláře všeobecních záležitostí Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
08.08.1932-01.08.1934 náčelník sekcie manévrov Kwantungskej armády
01.08.1934-01.08.1936 inštruktor, Vojnové kolégium
01.08.1936-01.11.1937 velitel 5. pluku polného ťažkého delostrelectva
01.11.1937-DD.09.1938 inštruktor, Vojenské štábne kolégium
01.11.1937-05.07.1939 náčelník oddelenia vzdelávania, kancelárie všeobecných záležitostí, Generálneho štábu
01.08.1939-07.09.1939 inštruktor na Hamamatsu vojenskej leteckej škole
07.09.1939-09.03.1940 zástupca náčelníka štábu Staff Kwantungská armáda
09.03.1940-01.08.1940 velitel Hamamatsu vojenskej leteckej školy
01.08.1940-01.04.1942 velitel 3. leteckej bigády
01.08.1942-01.12.1942 riaditel Vojenskej leteckej školy
01.12.1942-01.05.1943 velitel Vojenskej leteckej školy
01.05.1943-01.11.1943 náčelník kancelárie všeobecných záležitostí, Generálneho inšpektoriátu letectva
01.11.1943-17.08.1945 generálny riaditel kancelárie leteckej polnej výstroje, Ministerstva výzbroje
DD.12.1945-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

DD.MM.RRRR

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
www.generals.dk
https://pwencycl.kgbudge.com/E/n/Endo_Saburo.htm
URL CZ: https://www.valka.cz/Endo-Saburo-t177514#522769Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Saburo-Endo-36960-34276-19977-37070-t177514#522769Version : 0
MOD