Main Menu
User Menu

Šibata, Jošizó

Yoshizo Shibata / 柴田芳三

     
Příjmení:
Surname:
Šibata
Jméno:
Given Name:
Jošizó
Jméno v originále:
Original Name:
柴田芳三 / しばた・よしぞう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Mie /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 13. oblastní armáda
náčelník štábu Tokai armádneho okresu
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Sibata-Josizo-t177443#522513Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šibata
Jméno:
Given Name:
Jošizó
Jméno v originále:
Original Name:
柴田芳三 / しばた・よしぞう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
26.05.1920-DD.MM.RRRR Vojenská akadémia
24.12.1928-28.11.1931 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1920 podporučík
DD.MM.RRRR porućík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR Major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.08.1940 plukovník
01.08.1944 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
15.05.1940-01.08.1940 Velitel : General Affairs Section General Affairs Bureau of the Imperial Army General Staff Office
01.08.1940-02.03.1942 Velitel : General Affairs Section General Affairs Bureau of the Imperial Army General Staff Office
01.08.1943-01.03.1944 Velitel : 1. sekce (organizace a mobilizace) kanceláře všeobecních záležitostí Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1943-01.03.1944 Velitel : Odbor vzdělávání 1. sekce kanceláře všeobecních záležitostí Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1944-01.08.1944 Velitel : Kancelář všeobecních záležitostí Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1944-05.07.1945 Velitel : Kancelář všeobecních záležitostí Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
12.09.1939-15.05.1940 pridelený k veleniu Čínskej expedićnej armády
15.05.1940-02.03.1942 náčelník sekcie všeobecných záležitostí, Generálneho štábu
02.03.1942-01.03.1943 velitel 68. pešieho pluku
01.03.1943-01.03.1944 náčelník 1. sekcie (výcvik), Generálneho štábu
01.08.1943-01.03.1944 náčelník 1. sekcie, kancelárie všeobecných záležitostí, Generálneho inšpektorátu vojenského výcviku
01.03.1944-05.07.1945 náčelník kancelárie všeobecných záležitostí, Generálenho štábu
05.07.1945-22.10.1945 náčelník štábu 13. oblastnej armády
05.07.1945-22.10.1945 náčelník štábu Tokai armádneho okresu
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Sibata-Josizo-t177443#522517Verze : 0
MOD