Main Menu
User Menu

105. střelecký sbor [1943-1945]

105th Rifle Corps / 105-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
105. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
105-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.12.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.12.1943-DD.MM.RRRR 65. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
24.12.1943-DD.07.1945 Alexejev, Dmitrij Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.10.1943-01.04.1944 132. střelecká divize
01.12.1943-01.01.1944 82. střelecká divize
01.03.1944-DD.05.1945 354. střelecká divize
01.05.1944-01.07.1944 37. gardová střelecká divize
01.07.1944-09.05.1945 44. gardová střelecká divize
DD.MM.RRRR-DD.05.1945 193. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/phk9mR
velikvoy.ru
URL : https://www.valka.cz/105-strelecky-sbor-1943-1945-t177427#522473Verze : 1
MOD