Main Menu
User Menu

Kancelář všeobecních záležitostí Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [RRRR-1945]

General Affairs Bureau of the Imperial Army General Staff Office / 参謀本部総務局

     
Název:
Name:
Kancelář všeobecních záležitostí Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
参謀本部総務局
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Kancelář Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Tokyo, Ministerstvo armády /

Velitel:
Commander:
11.10.1900-17.04.1902 Tamura, Iyozo (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
17.04.1902-21.04.1902 nebosadené, vacant?
21.04.1902-05.05.1902 Tamura, Iyozo (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
05.05.1902-06.02.1906 Iguchi, Seigo (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
06.02.1906-21.12.1908 Oka, Ichinosuke (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
21.12.1908-26.04.1912 Ōshima, Ken'ichi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
26.04.1912-02.05.1916 Yamanashi, Hanzō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
02.05.1916-21.05.1916 Yamanashi, Hanzō (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
21.01.1916-18.08.1916 Ono, Minobu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
18.08.1916-06.08.1917 Kikuchi, Shinnosuke (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
06.08.1917-10.10.1918 Kikuchi, Shinnosuke (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
10.10.1918-01.11.1918 nebosadené, vacant?
01.11.1918-01.04.1919 Ugaki, Kazushige (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.04.1919-25.07.1919 Nakajima, Masatake (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
25.07.1919-04.05.1921 Mutō, Nobuyoshi (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
04.05.1921-03.06.1921 neobsadené, vacant ?
03.06.1921-06.08.1923 Kishimoto, Shikatarō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
06.08.1923-28.07.1926 Nobuyuki, Abe (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
28.07.1926-19.01.1927 Kurosawa, Hitoshi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
19.01.1927-08.03.1928 Okamoto, Renichirō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
08.03.1928-01.08.1929 Okamoto, Renichirō (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
01.08.1929-01.08.1930 Ninomiya, Harushige (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1930-22.12.1930 Ninomiya, Harushige (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
22.12.1930-01.08.1931 Furushō, Motō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1931-01.08.1933 Umezu, Yoshijirō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1933-20.12.1933 Hashimoto, Toranosuke (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
20.12.1933-01.08.1934 Hashimoto, Toranosuke (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
01.08.1934-02.12.1935 Yamada, Otozo (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
02.12.1935-01.12.1936 Iida, Sadakate (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.12.1936-01.03.1937 Nishio, Toshizo (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
01.03.1937-10.12.1938 Nakajima, Tetsuzo (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
10.12.1938-02.10.1939 Kasahara, Yukio (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
02.10.1939-01.03.1941 Kanda, Masatane (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.03.1941-01.04.1941 Kanda, Masatane (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
01.04.1941-01.12.1942 Wakamatsu, Tadakazu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.12.1942-22.12.1942 Wakamatsu, Tadakazu(Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
22.12.1942-15.10.1943 Nukada, Hiroshi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
15.10.1943-01.03.1944 Niue, Tsutomu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.03.1944-01.08.1944 Shibata, Yoshizu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1944-05.07.1945 Shibata, Yoshizu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
05.07.1945-DD.09.1945 Sakakibara, Kazue (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sekretariát (personálne záležitosti)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. sekcia (organizácia a mobilizácia)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sekcia vojenských záležitostí
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sekcia všeobecných záležitostí
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
https://sakurataro.org/db/参謀本部総務課
https://sakurataro.org/db/参謀本部総務部
URL : https://www.valka.cz/Kancelar-vseobecnich-zalezitosti-Kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-RRRR-1945-t177404#522437Verze : 26
MOD