Main Menu
User Menu

Nezbudská Lúčka

okr. Žilina

     
Název:
Name:
Nezbudská Lúčka
Originální název:
Original Name:
Nezbudská Lúčka
Další názvy:
Other Names:
Vapena Lucska (1439), Lwczka (1469), Lwchka (1511), Lucka alias Nezbud (1570), Luczka pod Hradom (1620), Nezbud Lučka (1773), Nezbudská Lúčka (1927); maďarsky Nezbudlucska, Óváralja
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Žilina
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°10'37.5"N 18°51'56.7"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1439
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Zrúcanina hradu Starhrad (Starý hrad, Varínsky hrad, Varín, Warna, Varna, Owar, Owaar, Starigrad) 49°10'41.0268"N 18°53'27.51"E
- Zvonica
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1960-1990 bola obec pripojená ku obci Varín.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.nezbudskalucka.sk ; www.buyflags.eu/sk/city-flags-slovakia/N
URL : https://www.valka.cz/Nezbudska-Lucka-t176638#520825Verze : 0
MOD