Main Menu
User Menu

Laskár

okr. Martin

     
Název:
Name:
Laskár
Originální název:
Original Name:
Laskár
Další názvy:
Other Names:
Lazkouch (1277), Ewzpatak (1357), Lazkar (1487), Lazkar, Zanazan (1511), Laskar (1773), Laskár; maďarsky Laszkár
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Martin
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°57'23.38"N 18°52'39.19"E
Místní části:
Local Municipalities:
Laskár, Valentová
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1277
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.12.1955-01.04.1960
5. rota
5th Company
01.04.1960-DD.MM.1963
4. rota
4th Company
DD.MM.1963-01.07.1966
4. četa
4th Platoon
01.07.1966-01.01.1987
3/13. strážní četa
3/13th Guard Platoon
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1970-1990 boli pripojené obce Karlová, Valentová a Laskár ku obci Blatnica. Laskár a Valentová zostali po roku 1991 spojené do jednej obce.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.laskar.sk
URL : https://www.valka.cz/Laskar-t176519#520590Verze : 0
MOD