Main Menu
User Menu

Žiar

okr. Liptovský Mikuláš

     
Název:
Name:
Žiar
Originální název:
Original Name:
Žiar
Další názvy:
Other Names:
Zar (1349), Ziar (1535), Ziarany (1773), Zjár (1808), Žiár (1920), Žiar (1927); maďarsky Zsár
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Liptovský Mikuláš
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°07'50.84"N 19°39'54.98"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1349
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
Peter Dzuroška (1905 – 1969), hospodársky pracovník
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola vyznamenaná Radom Červenej hviezdy, Radom Slovenského národného povstania I. tr., Pamätnou medailou Rádu Slovenského národného povstania a Dukelskou pamätnou medailou.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecziar.sk
URL : https://www.valka.cz/Ziar-t176474#520488Verze : 0
MOD