Main Menu
User Menu

Vyšná Boca

okr. Liptovský Mikuláš

     
Název:
Name:
Vyšná Boca
Originální název:
Original Name:
Vyšná Boca
Další názvy:
Other Names:
Vyšná Boca (1920), Kráľovská Boca, Vyšná Boca (1927); maďarsky Felsőboca, Királyboca
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Liptovský Mikuláš
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°55'32.20"N 19°45'08.15"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický tolerančný z roku 1785, postavený na mieste staršom z konca 16.storočia, väčšina vnútorného zariadenia je staršie
- Zrubové domy remeselníckobanské z 18.-19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Pôsobisko:
Ján Lajčiak (1875 – 1918), filozof, orientalista, tu zomrel, 1905 – 1918
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.vysnaboca.sk
URL : https://www.valka.cz/Vysna-Boca-t176471#520485Verze : 0
MOD