Main Menu
User Menu

Nižná Boca

okr. Liptovský Mikuláš

     
Název:
Name:
Nižná Boca
Originální název:
Original Name:
Nižná Boca
Další názvy:
Other Names:
Beuchna (1230), Bolza (1298), Bocha (1377), Regia Bocza a Sz. Ivaniana Bocza, Kralowska Boca a Sz. Ivanska Boca (1773), Nižná, Prostredná a Svätojánska Boca (1920), Nižná Boca (1927); maďarsky Alsó-Középboca, Szentivánboca
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Liptovský Mikuláš
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°56'54.86"N 19°46'06.97"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1285
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický z roku 1844
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Pôsobisko:
Pavel Doležal (1700-1778), jazykovedec, básnik
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.niznaboca.sk
URL : https://www.valka.cz/Nizna-Boca-t176445#520426Verze : 0
MOD