Main Menu
User Menu

Jamník

okr. Liptovský Mikuláš

     
Název:
Name:
Jamník
Originální název:
Original Name:
Jamník
Další názvy:
Other Names:
Yemnik (1346), Jemnek (1360), Jamnik (1773); maďarsky Jámnik
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Liptovský Mikuláš
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°04'19.55"N 19°42'35.4"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1346
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
- Bohuslav Klimo-Hájomil (1882-1952) - básnik
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Zaniknutá obec v okolí – Svätý Duch.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.jamnik.sk
URL : https://www.valka.cz/Jamnik-t175612#518635Verze : 0
MOD