Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 21 [1942-1943]

21st Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 21

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 21
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 21
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 21
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-07.11.1942 24. brigáda tankových granátníků
07.11.1942-DD.01.1943 24. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-26.08.1942 Lengerke, Wilhelm von (Oberst)
01.09.1942-11.10.1942 Hellermann, Vollrath von (Oberstleutnant)
11.10.1942-DD.01.1943 Below, Fritz Reinhold (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-21-1942-1943-t175242#518081Verze : 1
MOD