Main Menu
User Menu

4. granátnická divize [1956-1959]

4th Grenadier Division / 4. Grenadierdivision

     
Název:
Name:
4. granátnická divize
Originální název:
Original Name:
4. Grenadierdivision
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.07.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1959
Nástupce:
Successor:
4. divize tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.07.1956-01.10.1959 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
02.07.1956-15.12.1956 Mnichov, ? /
15.12.1956-01.10.1959 Regensburg, ? /

Velitel:
Commander:
02.07.1956-01.09.1956 Höffner, Hans (brigádní generál)
01.09.1956-01.05.1957 Spitzer, Kurt (generálmajor)
01.05.1957-01.10.1959 Laegeler, Hellmuth (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.07.1956-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.07.1956-16.03.1959 Bojová skupina A4
02.07.1956-16.03.1959 Bojová skupina B4

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/4-granatnicka-divize-1956-1959-t175111#517887Verze : 3
MOD