Main Menu
User Menu

Čremošné

okr. Turčianske Teplice

     
Název:
Name:
Čremošné
Originální název:
Original Name:
Čremošné
Další názvy:
Other Names:
Čremošné - Polun (1340), Chremosna, Cžremossne (1773), Čsremossne (1786), Čriemošno (1920), Čremošné (1927); maďarsky Csremosnó, Turóczmegyes


Bartoška – Bartoska (1806), Bartos Lehota
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Turčianske Teplice
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°50'52.91"N 18°54'16.44"E
Místní části:
Local Municipalities:
Čremošné, Bartoška
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1340
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec obdržala Pamätnú medailu SNP.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.cremosne.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Cremosne-t174551#517016Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Turcianske-Teplice-t174551#517016Version : 0
MOD