Main Menu
User Menu

Temeš

okr. Prievidza

     
Název:
Name:
Temeš
Originální název:
Original Name:
Temeš
Další názvy:
Other Names:
Temes (1332), Lehota Temes vocata (1333), Temes (1808); maďarsky Temes, Divéktemes
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Prievidza
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°52'06.57"N 18°28'38.81"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1332
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec získala vyznamenanie Povstalecká obec II. stupňa.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.temes.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Temes-t173802#515730Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Prievidza-t173802#515730Version : 0
MOD