Main Menu
User Menu

Čereňany

okr. Prievidza

     
Název:
Name:
Čereňany
Originální název:
Original Name:
Čereňany
Další názvy:
Other Names:
Cherimen (1329), Cherene (1388), Cžerenany (1773), Čerene (1920), Čereany (1927); maďarsky Cserenye
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Prievidza
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°38'30.0"N 18°29'05.65"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1329
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky pôvodne gotický z 15. storočia, prestavovaný v rokoch 1651, 1710 a 1740, zariadenie z 18. a 19. storočia
- Kaštieľ renesančný zo 17. storočia, prestavaný koncom 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.cerenany.sk ; www.crwflags.com/fotw/images/s/sk-pd-ce.gif
URL : https://www.valka.cz/Cerenany-t173534#515233Verze : 0
MOD