Main Menu
User Menu

Čavoj

okr. Prievidza

     
Název:
Name:
Čavoj
Originální název:
Original Name:
Čavoj
Další názvy:
Other Names:
Chawoy (1364), Chawayo (1397), Cschawai (1786), Cžawoj (1808), Čávoj (1920), Čavoj (1927); maďarsky Csávoj, Csavajó, nemecky Sauershau
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Prievidza
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°52'57.63"N 18°29'11.58"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1364
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky pôvodne renesančný z roku 1611, v 20. storočí prestavaný a rozšírený priečnym novým kostolom
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.cavoj.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Cavoj-t173533#515232Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Prievidza-t173533#515232Version : 0
MOD