Main Menu
User Menu

Cigeľ

okr. Prievidza

     
Název:
Name:
Cigeľ
Originální název:
Original Name:
Cigeľ
Další názvy:
Other Names:
Luchka (1362), Cyglen (1461), Czigell (1773), Cigľa (1920), Cigeľ (1927); maďarsky Cigel, nemecky Zigel
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Prievidza
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°42'52.62"N 18°38'25.56"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1362
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky z roku 1762, postavený na mieste staršieho dreveného
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola vyznamenaná Radom SNP I. triedy a Radom Červenej hviezdy.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.cigel.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Cigel-t173532#515231Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Prievidza-t173532#515231Version : 0
MOD