Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků 49 [1940-1945]

49th Tank Destroyer Battalion

Panzerjäger-Abteilung 49

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků 49
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung 49
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový oddíl 49
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.03.1940-08.05.1945 4. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
16.03.1940-27.05.1940 Wedra, ? (Major)
27.05.1940-02.06.1940 Kopal, ? (Hauptmann)
02.06.1940-21.08.1940 Geffers, ? (Major)
21.08.1940-DD.MM.1942 Bertele, Josef (Hauptmann)
DD.07.1942-DD.05.1943 Jungenfeld, Ernst von (Major)
DD.MM.1943-DD.MM.1944 Grohe, Walter (Hauptmann)
DD.MM.1944-DD.MM.1945 Bertele, Josef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-49-1940-1945-t173447#515085Verze : 4
MOD