Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků 37 [1940-1945]

37th Tank Destroyer Battalion

Panzerjäger-Abteilung 37

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků 37
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung 37
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový oddíl 37
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1940-08.05.1945 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.04.1940-26.08.1940 Kopp, Arthur (Oberstleutnant)
26.08.1940-20.08.1941 Kaundynia, Manfred (Major)
DD.09.1941-DD.05.1942 Dannenbaum, (Hauptmann)
DD.05.1942-DD.08.1942 Draeger, Heinrich (Hauptmann)
DD.08.1942-DD.09.1942 Düllmann, Paul (Hauptmann)
DD.09.1942-15.07.1943 Draeger, Heinrich (Hauptmann)
15.07.1943-09.03.1944 Poeppl, Heinz (Hauptmann)
09.03.1943-DD.07.1944 Gelfert, Horst (Hauptmann)
DD.08.1944-08.05.1945 Düllmann, Paul (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-37-1940-1945-t173401#514967Verze : 0
MOD