Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl 1 [1943-1945]

1st Tank Reconnaissance Battalion

Panzer-Aufklärungs-Abteilung 1

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl 1
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Tankový průzkumný pluk 91
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.04.1943-08.05.1945 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.04.1943-DD.06.1943 Bradel, Ernst-Joachim (Major)
DD.06.1943-09.09.1944 Huppert, Helmut (Hauptmann)
09.09.1944-08.05.1945 Koehler, Helmut (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-1-1943-1945-t173231#514630Verze : 0
MOD