Main Menu
User Menu

Omastiná

okr. Bánovce nad Bebravou

     
Název:
Name:
Omastiná
Originální název:
Original Name:
Omastiná
Další názvy:
Other Names:
Lehota (1389), Lyhotka (1481), Mazna Lehota (1483), Omazchyna Lhota (1485), Omastina Lehota (159?), Omastina (1808); maďarsky Omasztina, Csernely
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Bánovce nad Bebravou
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°46'37.63"N 18°23'19.18"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1389
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Zvonica z barokovým zvonom z roku 1742
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec obdržala Řád rudého praporu.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.crwflags.com/fotw/flags/sk-bn-om.html
URL : https://www.valka.cz/Omastina-t173101#514247Verze : 0
MOD